Milo has logged 24 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Domino

Domino

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Revolver

Revolver

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Face to Face

Face to Face

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Big Gundown

The Big Gundown

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Desert

Red Desert

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry