Sort by

Milo has logged 33 entries for films during October 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sinister

Sinister

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sapphire

Sapphire

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lisa and the Devil

Lisa and the Devil

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry