Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Is That Black Enough for You?!?

Is That Black Enough for You?!?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Devotion

Devotion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pale Blue Eye

The Pale Blue Eye

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Babylon

Babylon

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Copenhagen Cowboy

Copenhagen Cowboy

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Emily

Emily

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

Whitney Houston: I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In Front of Your Face

In Front of Your Face

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Il Buco

Il Buco

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memory

Memory

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thieves' Highway

Thieves' Highway

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost Bullet

Lost Bullet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hunt

Hunt

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry