millierowley has logged 17 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pride and Prejudice

Pride and Prejudice

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Life-Size 2

Life-Size 2

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Replicas

Replicas

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★½
Read the review Edit this entry