millierowley has logged 150 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Penelope

Penelope

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Love is a Piece of Cake

Love is a Piece of Cake

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Emma

Emma

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry