• Hotel Transylvania: Transformania

  • He's All That

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Strangeville

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Freaky

  • Hubie Halloween

    ½

  • Miraculous World: New York, United HeroeZ

  • Des

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Love is a Piece of Cake

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • All the Bright Places

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Knight Before Christmas

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Last Christmas

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★½

  • Looking for Alaska

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Saving Zoë

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Toy Story 4

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★