Sort by
  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Sound of Freedom

    ★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Barbarian

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • The Valet

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Onward

  • Zola

    ★★★

  • 1917

  • Frozen II

  • The Irishman

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Invader Zim: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Good Boys

    ★★½

  • Us

  • Big Time Adolescence

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

  • mid90s

  • Life Itself

  • Beautiful Boy

  • A Simple Favor