Sort by

clara has logged 54 entries for films during February 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Girl Who Escaped: The Kara Robinson Story

The Girl Who Escaped: The Kara Robinson Story

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
Edit this entry  
26
Somebody I Used to Know

Somebody I Used to Know

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Blue Birthday

Blue Birthday

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Edit this entry  
23
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Unlocked

Unlocked

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Warning: Do Not Play

Warning: Do Not Play

2019
×
Edit this entry  
21
Sharper

Sharper

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
18
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Re/Member

Re/Member

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
14
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
May

May

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Regarding Henry

Regarding Henry

1991
×
★½
Edit this entry  
08
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Elle

Elle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Venus

Venus

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Read the review Edit this entry  
03
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
La alarma

La alarma

2022
×
Edit this entry