Sort by

clara has logged 488 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
30
The Haunting

The Haunting

1999
×
★★
Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
25
No Reservations

No Reservations

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★★
Edit this entry  
24
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rebound

The Rebound

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★
Read other review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The End of the Affair

The End of the Affair

1999
×
★★★
Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Edit this entry  
10
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
God's Crooked Lines

God's Crooked Lines

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Just Love and a Thousand Songs

Just Love and a Thousand Songs

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Edit this entry  
30
Back Street Girls -GOKUDOLS-

Back Street Girls -GOKUDOLS-

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Zootopia+

Zootopia+

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Christmas Is Canceled

Christmas Is Canceled

2021
×
½
Edit this entry  
29
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Lisey's Story

Lisey's Story

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The House

The House

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Kakegurui Twin

Kakegurui Twin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blush

Blush

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry