Sort by

Milez has logged 37 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lucky Ones

The Lucky Ones

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Looping

Looping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Almost Adults

Almost Adults

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trapped

Trapped

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Badrinath Ki Dulhania

Badrinath Ki Dulhania

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Somersault

Somersault

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No End

No End

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry