Sort by

Milez has logged 527 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Chambermaid Lynn

The Chambermaid Lynn

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tiger Zinda Hai

Tiger Zinda Hai

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kiss Me You Fucking Moron

Kiss Me You Fucking Moron

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Priceless

Priceless

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
After Lucia

After Lucia

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Climates

Climates

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bastards

Bastards

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas

Christmas

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
La Pirate

La Pirate

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry