Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
F9

F9

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry