• Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Intrusion

    ½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Black Island

    ★½

  • Aftermath

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Queen of Spades

  • Seance

    ★★½

  • Great White

    ½

  • The Resort

  • Horror in the High Desert

    ★★★½

  • Jakob's Wife

  • Dreamcatcher

  • Spell

    ★★

  • The Swarm

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Night House

    ★★★

  • Apparition

    ½

  • The Gallows Act II

    ½

  • Do Not Reply

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★

  • The Cleansing Hour

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Butterfly Kisses

    ★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★½

  • Hush

    ★★★

  • The Forest

  • Hell House LLC

    ★★★★

  • The Gallows

    ★½

  • Area 51

    ½

  • The Hallow

    ★★½

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★

  • Shrew's Nest

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Son of Batman

    ★★½

  • Exists

  • Creep

    ★★★½

  • Justice League: War

    ★★★

  • Justice League: The Flashpoint Paradox

    ★★★★

  • Seeking a Friend for the End of the World

    ★★★½

  • Final Destination 5

    ★★★

  • The Tunnel

    ★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★

  • Sorority Row

    ★★★

  • My Bloody Valentine

    ★★½

  • Twilight

    ★★

  • Shrooms

  • Deceit

    ½

  • Identity

    ★★★½

  • Swimfan

  • One Hour Photo

    ★★★

  • The Collingswood Story

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Valentine

    ★★½

  • I Still Know What You Did Last Summer

    ★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Poltergeist

    ★★