Sort by

Sara Clements has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cam Girlz

Cam Girlz

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
Read prior review Edit this entry  
25
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sasquatch

Sasquatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Colette

Colette

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
White Eye

White Eye

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Present

The Present

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
To: Gerard

To: Gerard

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Yes-People

Yes-People

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Opera

Opera

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read prior review Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry