Sort by

Sara Clements has logged 457 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Poupelle of Chimney Town

Poupelle of Chimney Town

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
18½

18½

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carmen

Carmen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nouveau-Québec

Nouveau-Québec

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
Read prior review Edit this entry  
08
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Edit this entry  
07
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Christmas at the Ranch

Christmas at the Ranch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Us Again

Us Again

2021
×
Edit this entry  
02
Nona

Nona

2021
×
Edit this entry  
02
Blush

Blush

2021
×
Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freebird

Freebird

2021
×
Edit this entry  
28
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read prior review Edit this entry