Sort by

Sara Clements has logged 28 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Spy

My Spy

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Relic

Relic

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
My Name Is Julia Ross

My Name Is Julia Ross

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Horror Noire: A History of Black Horror

Horror Noire: A History of Black Horror

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whirlpool

Whirlpool

1934
×
★★★
Edit this entry  
24
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
If You Could Only Cook

If You Could Only Cook

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Without Honor

Without Honor

1949
×
★★½
Edit this entry  
09
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry