Sort by

Sara Clements has logged 526 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
'49–'17

'49–'17

1917
×
★★½
Edit this entry  
30
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Remembrance

Remembrance

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Pink Panther

The Pink Panther

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crown for Christmas

Crown for Christmas

2015
×
Edit this entry  
27
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★★
Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Edit this entry  
21
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Hope at Christmas

Hope at Christmas

2018
×
Edit this entry  
21
Once Upon A Holiday

Once Upon A Holiday

2015
×
Edit this entry  
20
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Boundaries

Boundaries

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Hudson's Bay

Hudson's Bay

1940
×
½
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Man Who Never Was

The Man Who Never Was

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry