Milda has logged 15 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Girltrash: All Night Long

Girltrash: All Night Long

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Barbara Pravi, voilà qui je suis

Barbara Pravi, voilà qui je suis

2021
×
Edit this entry  
03
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
Edit this entry  
02
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry