Milda has logged 320 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Home Again

Home Again

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tove

Tove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Isaac

Isaac

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Porno Melodrama

Porno Melodrama

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Lithuania is a Force

Lithuania is a Force

2018
×
Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Read the review Edit this entry  
03
Gautas Iškvietimas 3

Gautas Iškvietimas 3

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
You Can't Escape Lithuania

You Can't Escape Lithuania

2016
×
Read the review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Downfall

Downfall

2016
×
Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Nova Lituania

Nova Lituania

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gordon & Paddy

Gordon & Paddy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
Read prior review Edit this entry  
17
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Summer of Sangaile

The Summer of Sangaile

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Taxi 3

Taxi 3

2003
×
★★½
Edit this entry  
13
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Queen: Hungarian Rhapsody - Live In Budapest

Queen: Hungarian Rhapsody - Live In Budapest

1987
×
Edit this entry  
08
Leitis

Leitis

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry