• Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Barbara Pravi, voilà qui je suis

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Wrong Turn

  • Citadel

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • NYE Live With Justin Bieber

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Alien Xmas

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Justin Bieber: Next Chapter

    ★★★★★

  • This Is Not A Love Letter

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★

  • Life Beyond: Chapter 2. The Museum of Alien Life

  • Blue Fear

    ★★

  • Fernando Torres: The Last Symbol

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Tove

    ★★★★

  • Recoding Entropia

  • Not a Word

    ★★★

  • Antebellum

    ★★

  • A Night in Camp Heebie Jeebie

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Dalia's World

    ★★★

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • Greenland

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • Ghosts of War

  • A Dog That Smokes Weed

  • Josep

    ★★★★★

  • Empty Places

    ★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • Friend of a Friend

    ½

  • The World to Come

    ★★★★

  • Nuclear Family

    ★★★

  • Beauty Boys

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The End of Everything

  • Hollywood

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • The Secret History of the Moon

  • Sputnik

    ★★★★

  • A Folded Wish

  • Saturnism

    ½

  • Intermission

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

  • Mulan

    ★★★

  • De mon âme à ton âme

    ★★★★★

  • Stump the Guesser

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • The Kindergarten Show

    ★★½

  • Justin Bieber: Seasons

    ★★★★★

  • Working Girls

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Wake Up

  • Miss Americana

    ★★★