• Squid Game

  • Malignant

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Moxie

  • Wonder Egg Priority

  • The Call

    ★★★

  • The Craft: Legacy

    ½

  • The Empty Man

    ★★

  • Nocturne

  • The Stranger by the Shore

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

  • Given

  • Ava

  • The Half of It

  • Twittering Birds Never Fly: The Clouds Gather

  • Gretel & Hansel

  • Possessor

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • His House

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Frozen II

  • Klaus

  • Doctor Sleep

  • Hazbin Hotel

  • Eli

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Saint Maud

    ★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★½

  • The King

  • Steven Universe: The Movie

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Spiral

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Given

  • The Lion King

  • Kiss of the Rabbit God

  • The Influence

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Children of the Sea

  • The Lighthouse

  • Promare

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

  • Swallow

  • Avengers: Endgame

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Us

  • Booksmart

  • Daniel Isn't Real

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

  • Velvet Buzzsaw

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

  • Honey Boy

  • Glass

    ½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse