Sort by

mikkel abel has logged 32 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Luz

Luz

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Laid an Egg

Death Laid an Egg

1968
×
★★½
Edit this entry  
22
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crawlspace

Crawlspace

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vampyres

Vampyres

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Caltiki, the Immortal Monster

Caltiki, the Immortal Monster

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prowler

The Prowler

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alone in the Dark

Alone in the Dark

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Malibu Express

Malibu Express

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Spookies

Spookies

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mako: The Jaws of Death

Mako: The Jaws of Death

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★
Edit this entry  
08
Dracula II: Ascension

Dracula II: Ascension

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
Read the review Edit this entry  
05
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Martin

Martin

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★½
Edit this entry  
01
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry