• Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • We Can Be Heroes

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Secret Garden

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Scoob!

    ★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • The Hater

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Piłsudski

    ½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Judy

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Bird Talk

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½