• Cruella

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Holidate

  • Soul

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Work It

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Artemis Fowl

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • 21 Bridges

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Judy

    ★★½

  • Waves

    ★★★

  • Seberg

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Lego DC Batman: Family Matters

    ★★★★

  • Batman: Hush

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • See You Yesterday

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★★★

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★★