Sort by

gulsah has logged 197 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anonymously Yours

Anonymously Yours

2021
×
★★
Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Edit this entry  
21
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
Barbie: A Fashion Fairytale

Barbie: A Fashion Fairytale

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

Joe Mande's Award-Winning Comedy Special

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
20
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
16
Man Up

Man Up

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
10
Where's Firuze?

Where's Firuze?

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Alex & Emma

Alex & Emma

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
Table 19

Table 19

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
40 Days and 40 Nights

40 Days and 40 Nights

2002
×
Edit this entry  
04
Take Care

Take Care

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Love and Mary

Love and Mary

2007
×
Edit this entry  
03
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
Edit this entry  
02
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lion King

The Lion King

1994
×
Read the review Edit this entry  
21
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Emma

Emma

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
Edit this entry  
08
Love Jacked

Love Jacked

2018
×
Edit this entry  
08
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
Read the review Edit this entry