Sort by

Mike has logged 203 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Salesman

Salesman

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Primary

Primary

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The War Room

The War Room

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dersu Uzala

Dersu Uzala

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Yummy Gummy Search for Santa

The Yummy Gummy Search for Santa

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lot 63, Grave C

Lot 63, Grave C

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scandal

Scandal

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jason and Shirley

Jason and Shirley

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of Jason

Portrait of Jason

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
City of Joel

City of Joel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
No Regrets for Our Youth

No Regrets for Our Youth

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspense.

Suspense.

1913
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lonedale Operator

The Lonedale Operator

1911
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry