Mike has logged 32 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Adventures of the American Rabbit

The Adventures of the American Rabbit

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frog Kingdom

Frog Kingdom

2013
×
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Talking Cat!?!

A Talking Cat!?!

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Ultra

American Ultra

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★½
Read the review Edit this entry