Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Therapy Dogs

Therapy Dogs

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
65

65

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed III

Creed III

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inside

Inside

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
09
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Plane

Plane

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sr.

Sr.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fallen

Fallen

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Son

The Son

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spirited

Spirited

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
H-E-L-L-O

H-E-L-L-O

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry