Sort by

Mike has logged 21 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry