Sort by
  • Napoleon

    ★★★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Ferrari

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • The Old Way

  • A Man Called Otto

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Violent Night

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Hellraiser

  • Marlowe

  • Confess, Fletch

  • Wendell & Wild

  • The Menu

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Sisu

  • Weird: The Al Yankovic Story

  • The Banshees of Inisherin

  • TÁR

  • Prey

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★★

  • Elvis

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Memory

  • The Northman

    ★★★★★

  • Ambulance

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Contractor

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Outfit

  • Emily the Criminal

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

  • The Card Counter

  • Malignant

  • Reminiscence

  • Mad God

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

  • Oscar Micheaux: The Superhero of Black Filmmaking

  • Stillwater

  • Annette

    ★★★★★

  • Lansky

  • No Sudden Move

  • The Misfits

  • Army of the Dead

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

  • Judas and the Black Messiah

  • News of the World

  • Mank

  • Keep Rolling

  • Zappa

  • Agatha and the Midnight Murders