• Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • A Chance for Christmas

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Black Christmas

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Dumbo

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Wolf House

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Baywatch

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Pete's Dragon

    ★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★

  • Miss Stevens

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★

  • Regular Show: The Movie

    ★★★★

  • Ted 2

    ★★

  • Paper Towns

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Dope

    ★★★

  • Knock Knock

    ★★

  • The Witch

    ★★★★

  • The Interview

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★