Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Con Air

Con Air

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★
Edit this entry  
01
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Edit this entry  
31
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before I Disappear

Before I Disappear

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Road

The Road

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
06
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dual

Dual

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry