Sort by

MiguelsMR has logged 17 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Birds

Free Birds

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry