Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★½
Edit this entry  
19
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★
Edit this entry  
18
The Happening

The Happening

2008
×
Edit this entry  
16
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★½
Edit this entry  
16
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★★½
Edit this entry  
12
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pompo the Cinephile

Pompo the Cinephile

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pet Pals and Marco Polo's Code

Pet Pals and Marco Polo's Code

2010
×
Edit this entry  
11
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
They/Them

They/Them

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Us

Us

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
09
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★
Edit this entry  
08
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Predators

Predators

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Car's Life: Junkyard Blues

Car's Life: Junkyard Blues

2017
×
½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
Edit this entry  
06
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★½
Edit this entry  
06
Luck

Luck

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Car's Life 3: The Royal Heist

Car's Life 3: The Royal Heist

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Belle

Belle

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
Lightyear

Lightyear

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★
Edit this entry  
03
SpongeBob In Iran 2

SpongeBob In Iran 2

2020
×
½
Edit this entry  
03
Car's Life 2

Car's Life 2

2011
×
½
Edit this entry  
02
Ted 2

Ted 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Paws of Fury: The Legend of Hank

Paws of Fury: The Legend of Hank

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
01
Ted

Ted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Car's Life: Sparky's Big Adventure

A Car's Life: Sparky's Big Adventure

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Edit this entry  
31
Alpha & Omega: Journey to Bear Kingdom

Alpha & Omega: Journey to Bear Kingdom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry