Sort by
  • Mufasa: The Lion King

    ½

  • The Little Mermaid

    ½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★

  • Creed III

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Strange World

  • Slumberland

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • My Father's Dragon

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Entergalactic

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Pinocchio

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Prey

    ★★

  • Luck

    ½

  • DC League of Super-Pets

    ★★

  • They/Them

    ½

  • Paws of Fury: The Legend of Hank

    ★½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Lightyear

  • Hustle

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Marmaduke

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Morbius

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Tall Girl 2

    ½

  • Kimi

    ★★★★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • The House

    ★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★★★

  • Night Owl

  • Pinocchio: A True Story

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Sing 2

    ½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

    ½

  • Eternals

    ½

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Loud House Movie

    ½