• The Batman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

  • Operation Christmas Drop

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Antebellum

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Out

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

    ★★★

  • Noelle

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Ma

  • Murder Mystery

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • L'Observateur

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Last Summer

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★½