Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★
Edit this entry  
25
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★★
Edit this entry  
15
The Beach

The Beach

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Edit this entry  
01
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
Reptile

Reptile

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★
Edit this entry  
02
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★½
Edit this entry  
24
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★
Edit this entry  
23
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★
Edit this entry  
17
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★
Edit this entry  
16
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Missing: The Lucie Blackman Case

Missing: The Lucie Blackman Case

2023
×
★★½
Edit this entry  
09
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★½
Edit this entry  
26
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Run All Night

Run All Night

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★½
Edit this entry  
12
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Mannequin

Mannequin

1987
×
★★½
Edit this entry  
10
Chances Are

Chances Are

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Plane

Plane

2023
×
★★
Edit this entry  
04
American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

American Manhunt: The Boston Marathon Bombing

2023
×
★★★
Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Untold: Breaking Point

Untold: Breaking Point

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Take Care of Maya

Take Care of Maya

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Stephen Curry: Underrated

Stephen Curry: Underrated

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★★
Edit this entry