Sort by

Warren has logged 352 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Snow Foolin'

Snow Foolin'

1949
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Jack Frost

Jack Frost

1934
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Christmas Comes But Once a Year

Christmas Comes But Once a Year

1936
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Santa's Surprise

Santa's Surprise

1947
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Christmas Dream

A Christmas Dream

1945
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1941
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Merry Christmas

Merry Christmas

1950
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Toy Shop

The Toy Shop

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
'Twas The Night Before Christmas

'Twas The Night Before Christmas

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Secret Santa

Secret Santa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tom and Jerry: A Nutcracker Tale

Tom and Jerry: A Nutcracker Tale

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scrooged

Scrooged

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tiny Christmas

Tiny Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
Read prior review Edit this entry  
15
Cheat the Hangman

Cheat the Hangman

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Slay Bells Ring Again: The Story Of Silent Night, Deadly Night 2

Slay Bells Ring Again: The Story Of Silent Night, Deadly Night 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pet Shop

Pet Shop

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night Terrors

Night Terrors

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Goof Troop Christmas

Goof Troop Christmas

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange Nature

Strange Nature

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Rupert

The Great Rupert

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mother Krampus 2: Slay Ride

Mother Krampus 2: Slay Ride

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beyond Tomorrow

Beyond Tomorrow

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry