Sort by

lucille has logged 20 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Near Dark

Near Dark

1987
×
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
16
The Haunting

The Haunting

1963
×
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Creep

Creep

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read prior review Edit this entry  
06
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
Edit this entry  
02
It Follows

It Follows

2014
×
Edit this entry