Sort by
  • Kidnapped

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • A Brighter Tomorrow

    ★★★★★

  • Casanova's Return

    ★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Mixed by Erry

    ★★★★½

  • La primavera della mia vita

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

    ★★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • I pionieri

    ★★★★½

  • Sei pezzi facili

    ★★★★★

  • Strangeness

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Pinball: The Man Who Saved the Game

    ★★★★½

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Emily

    ★★

  • Dry

    ★★½

  • Blonde

    ½

  • Lord of the Ants

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★★½

  • L'immensità

    ★★★½

  • Empire of Light

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • TÁR

    ★½

  • The Red Suitcase

    ★★★

  • Fairytale

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • The Flying Sailor

    ★★★

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Le Pupille

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Ice Merchants

    ★★★★½

  • The Innocent

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

  • Aftersun

    ★★★★★

  • EO

    ★★

  • Scarlet

    ★★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★

  • Exterior Night

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • To Leslie

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • An Irish Goodbye

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Stranger at the Gate

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Haulout

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • Nobody's Hero

    ★½

  • Death on the Nile

    ½