• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Tom & Jerry

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Smiling Friends

    ★★★★½

  • Mulan

  • Cuties

    ★★

  • Primal: Tales of Savagery

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★★½

  • Primal

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Cans Without Labels

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Snow Steam Iron

    ★★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Death Note

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★

  • Okja

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • The Boss Baby

  • Lucky

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • First They Killed My Father

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • In This Corner of the World

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★½