• How to Swim

  • The Glass Note

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Gabriel

    ★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Call for Dreams

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Our Way Back

  • Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows

  • A Quiet Place

  • Papers, Please: The Short Film

  • Eighth Grade

  • Dayenu

  • Black Mirror: Arkangel

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★★

  • It

  • Being Pretty

  • The Shape of Water

  • Agvarim Shel Ella

  • What Happened to Monday

  • Shmama

  • Cat Nation

    ★★★★½

  • Doubtful

    ★★★

  • A Perfect Day for Swimming

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Leave of Absence

  • Rough Night

  • Negative Space

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Nothing Is Over

  • Lev

  • Here's the Plan

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Zookeeper's Wife

  • The Disaster Artist

  • Get Out

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★★½

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hi Stranger

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Black Mirror: Nosedive

  • Large Soldier

  • Secret Goldfish

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Arrival

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★

  • The 90 Minute War

    ★★★★

  • Nerve

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Piper

  • Finding Dory

  • Hardcore

  • RoacH

  • Paterson

    ★★★★½

  • American Honey

  • Captain America: Civil War

  • Sausage Party

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Deadpool

  • ERASED

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Misadventures of Rick and Morty