Michelle has logged 19 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
26
Talking Heads

Talking Heads

1980
×
Read the review Edit this entry  
25
Children of the Sun

Children of the Sun

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Shmama

Shmama

2017
×
Edit this entry  
23
Shadow Puppets

Shadow Puppets

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Greenland

Greenland

2014
×
Edit this entry  
21
Lookout

Lookout

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cat Nation

Cat Nation

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doubtful

Doubtful

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Feelings

Feelings

1984
×
Edit this entry  
18
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
18
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
After Life

After Life

1998
×
Read the review Edit this entry