• South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Haturnir

    ★★★★

  • This Is Paris

  • My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

  • The Stunt Double

  • It's so fucking empty

  • After The Disaster: Stories from The Tsunami

  • Just sing!

  • keep on smiling

  • The Apocalypse (or, The Day my Boyfriend Dumped me)

  • frozen time

  • two boys

  • Palm Springs

    ½

  • Goldman v Silverman

  • Model Citizen

  • Only Bibi

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • The Devil Next Door

    ★★★

  • 21 Bridges

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

  • Toy Story 4

  • Tomorrow's Gone

  • Comrade Dov

  • L'Observateur

  • Butterflies

  • Rick and Morty: Pixelated

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Us

    ★½

  • The Day After I'm Gone

  • Sometimes, I Think About Dying

  • Mob Psycho 100 Reigen: The Miraculous Unknown Psychic

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • PITALEV

  • Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

  • Rick and Morty 'Exquisite Corpse'

  • mid90s

  • Charlie Says

    ★★★½

  • King Bibi

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • My Hero Academia: Two Heroes

  • Incredibles 2

  • How to Swim