• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★

  • A Decent Home

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Taking

    ★★★

  • Krimes

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Deadly Cuts

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Anonymous Sister

    ★★★½

  • The Timekeepers Of Eternity

    ★★★½

  • Nuclear Family

    ★★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Silent Night

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★½

  • Charlotte

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Lakewood

  • A Banquet

    ★★½

  • Burning

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Encounter

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Julia

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Automat

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Risen

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★

  • Mad God

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • I AM

    ★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Noir-soleil

    ★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Three Floors

    ★★★★