Sort by

MichaelEternity has logged 545 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Elves

Elves

1989
×
½
Edit this entry  
13
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Radio Flyer

Radio Flyer

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pennies from Heaven

Pennies from Heaven

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Screams of a Winter Night

Screams of a Winter Night

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crossfire

Crossfire

1947
×
★★★
Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Volunteers

Volunteers

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Extraterrestrial

Extraterrestrial

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Macbeth

Macbeth

1948
×
★★★½
Edit this entry  
26
Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

Duck the Halls: A Mickey Mouse Christmas Special

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry