MichaelEternity has logged 42 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess and the Goblin

The Princess and the Goblin

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Record City

Record City

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Heavy

Heavy

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Swarm

The Swarm

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Westerner

The Westerner

1940
×
★★★
Edit this entry  
16
Nervous Ticks

Nervous Ticks

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Minuscule: Valley of the Lost Ants

Minuscule: Valley of the Lost Ants

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fortune Cookie

The Fortune Cookie

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
City Beneath the Sea

City Beneath the Sea

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★½
Edit this entry  
09
Clash of the Titans

Clash of the Titans

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eat Drink Man Woman

Eat Drink Man Woman

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Pat and Mike

Pat and Mike

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ex-Mrs. Bradford

The Ex-Mrs. Bradford

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Car 54, Where Are You?

Car 54, Where Are You?

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow Man

The Tomorrow Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Car

The Car

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry