Sort by

MichaelEternity has logged 40 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dark Tower

Dark Tower

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Night Life

Night Life

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
You Don't Know Jack

You Don't Know Jack

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Earth Dies Screaming

The Earth Dies Screaming

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Some Kind of a Nut

Some Kind of a Nut

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hollywood Boulevard

Hollywood Boulevard

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Perfect Match

The Perfect Match

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shark Night 3D

Shark Night 3D

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Police Academy 4: Citizens on Patrol

Police Academy 4: Citizens on Patrol

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Easy Come, Easy Go

Easy Come, Easy Go

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Break

Break

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
The Fortune

The Fortune

1975
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Happily Ever After

Happily Ever After

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue City

Blue City

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rock All Night

Rock All Night

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Unhook the Stars

Unhook the Stars

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shakma

Shakma

1990
×
★★
Read the review Edit this entry