MichaelEternity has logged 462 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Contact

Contact

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Edit this entry  
20
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shirley

Shirley

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Good Man in Africa

A Good Man in Africa

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Russia House

The Russia House

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
La Haine

La Haine

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boy Friend

The Boy Friend

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shakes the Clown

Shakes the Clown

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry