Joey has logged 110 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
20
Mudbound

Mudbound

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Temple

Temple

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

2016
×
Edit this entry  
10
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
Read the review Edit this entry  
27
Zone Troopers

Zone Troopers

1985
×
Edit this entry  
24
Bluebeard

Bluebeard

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★½
Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Read the review Edit this entry  
01
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Edit this entry  
26
From the Dark

From the Dark

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
Edit this entry  
05
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Edit this entry  
04
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★
Edit this entry  
03
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Edit this entry  
31
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
Edit this entry  
16
Ellis

Ellis

2015
×
Edit this entry  
16
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Skinheads USA: Soldiers of the Race War

Skinheads USA: Soldiers of the Race War

1993
×
★★★
Edit this entry  
09
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
Edit this entry  
05
The Omen

The Omen

1976
×
Edit this entry  
02
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Edit this entry  
14
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry